Pērļošanas vēsture un pērļu tipi un īpašības

Pērles internetā ir mazās dekoratīvi priekšmeti ar caurumu rindu uz diegu vai stiepli. Pērles var būt mazākās nekā milimetru diametrā, un var būt pat vairāk nekā centimetru vai dažiem centimetriem. Krelles var būt izgatavoti no jebkura materiāla. Visbiežāk pērles tiek izgatavotās no stikla, plastmasas un akmeniem, ka arī var būt izgatavoti no kaula, ragiem, ilkņi, metāla, čaumalas, pērlēm, koraļļiem, dārgakmeņi, gumijas, plastmasas, koka, keramikas, šķiedru, papīra, Persijas ceriņu graudiem un citiem augiem.

Priekšvēsture

Pirmas krelles ražotas pirms aptuveni 90000-100000 gadiem, no gliemežu čaulam. Turklāt, attīstot stikla nozarē pirms 6000 gadiem, Feniķiju, sāka izplatīties un ražošana lodītes. Tātad 17. gadsimta lodītes ražošanas centrs Eiropā bija Venēcijas Republika, un pēc tam lauza monopolu kapteiņa Bohēmija (Ziemeļu Čehija), kas izstrādāja tehnoloģiju, lai ražotu Bohēmijas stikls, kas ir labi pakļauti griešanas un ir lieliskas optiskās īpašības. Pakāpeniski pērles no Bohēmijas stikla tiek nospiestas ar krelles Venēcijas republikas pasaules tirgū.

Pašlaik lielākie ražotāji pasaulē krelles ir Čehijā, Taivānā un Japānā. Krievijā, visbiežāk Čehijas un Taivānas krelles.

 

Krelļu īpašības

Tā kā krelles tiek sadalīti uz prātā:

– Parastas krelles;

– Stikla krelles;

– Griešana;

– Bohēmijas pērlītes vai Šarlots.

 

Pēŗļi izmērs ir sadalīta ar 8 numuriem ir visbiežāk sastopamā № 6, 8, 9, 10, 11

 

1) pērlītes uz optisko īpašību ir sadalīti:

 

Necaurspīdīgs – Krelles no necaurspīdīga krāsainu stiklu. Pavediens caur šo pērles nav redzams. Arī tas attiecas uz vienu no lētākajiem veidiem lodītes. Kā likums, viņš nav izbalināt saulē un nemaina krāsu, kas pakļauts sadzīves ķīmijas.

 

Caurspīdīgs – krelles pilnīgi caurspīdīgu vai caurspīdīga krāsaina stikla. Caur caurspīdīgas krelles redzamā pavediena. Tas ir viens no lētākajiem veidiem, krelles, kā to prasa ražošanā rūpnieciskajos procesos, kas saistīti ar zemu. Krāsu pigments “kausēta” glāzē, tāpēc šādas krelles parasti nav mizu, saule nav izbalināt vai zaudē krāsu pēc iedarbības sadzīves ķīmijas.

 

 

2) Krāsu shēmu krelles ir daudzveidīgs, un ir milzīgs skaits toņos.

3) pašlaik izmanto daudz efektu, lai krelles unikālu krāsu un spīdumu.

Krelles par ietekmi uz gaismas ir sadalīts:

 

Matēts – krelles šāda veida ir noturīgu krāsu un nezaudē to, kas pakļauts saules, sadzīves ķīmijas un nonākot saskarē ar ādu. Bieži šādi tipi:

Bez mirdzuma

ar mirdzumu;

ar perlamutra mirdzumu;

ar benzīna spīdumu;

ar metālisku spīdumu

– var būt problēmas ar krāsu zaudēšanu.

 

Varaviksnes – Šī pērlītes uz tā virsmas veids ir varavīksnes mirdzums. Iedalīt apakšgrupās:

Varaviksnes caurspīdīgs – kā likums, nav izbalināt, neizbalē un nemaina krāsu, ja tiek pakļauti ķīmisko vielu.

Varaviksnes necaurspīdīgs- kā likums, nav izbalināt, neizbalē un nemaina krāsu, ja tiek pakļauti ķīmisko vielu.

Varaviksnes krāsā iekšā – mainīt krāsu, ja tiek pakļauti saules gaismas un lobīties krāsu, kas pakļauts sadzīves ķīmijas.

 

Spīdīgs – glancēts spīdīgās krelles, ir šādi veidi:

Spīdīgs caurspīdīga – kā likums, tas nav problēmas ar krāsu zaudēšanu.

Spīdīgs necaurspīdīgs – kā likums, nav problēmas ar krāsu zaudēšanu.

 

Ceilonas – Pērles, pārklāti ar spīdīgu vai krāsotas no iekšpuses, kā likums, pasteļtoņos. Tā ir stabila krāsu.

Comments are closed.